Wakacyjne zwiedzanie w Zamku Stara Baśń

W niedzielę 30 lipca w godz. 14.00 – 20.00 mieliśmy okazję przenieść Was w niesamowitą podróż do epoki średniowiecza. Dni otwarte, jak co roku, cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony uczestników, nie zabrakło również tych najmłodszych miłośników historii.

Nauka na wesoło!

Pokazy rycerskie, loty balonem, wspólne malowanie z uczestnikami pleneru malarskiego, występy muzyków prezentujących muzykę średniowieczną to tylko niektóre atrakcje, jakie mogli zobaczyć uczestnicy dni otwartych w Zamku Stara Baśń w Grybowie. Wydarzenie było także dobrą okazją do zobaczenia jak wyglądało życie w średniowieczu odwiedzający mogli m.in. zobaczyć jak dawniej wyglądały średniowieczne stroje, poznać niezbędne wyposażenie rycerza oraz poznać zwyczaje i aktywności ludzi w tamtych czasach.

W krainie smoka Grynbosa - przebudzenie smoka

Jedną z większych atrakcji było także wzięcie udziału w budzeniu groźnego, kilkumetrowego smoka Grynbosa – głównego smoka zamku. Na zamku mieszka również ponad 200 różnych smoków, rodzina smoka Grynbosa, która ciągle się powiększa.

 

Prezentacja rzeźb oraz prac pleneru malarskiego​

Podczas dni otwartych można było podziwiać rzeźby nawiązujące do tematyki baśni i legend, wykonanych przez uczestników międzynarodowego pleneru rzeźbiarskiego, który odbył się w dniach 25-28 lipca oraz prac pleneru malarskiego wykonanych przez TPSP Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych w Nowym Sączu w dniach 29 – 30 lipca. Zobaczcie fotorelację z Dni Otwartych w Zamku Stara Baśń!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z Dni Otwartych w galerii.

Dodaj komentarz