Stowarzyszenie "Stara Baśń"

Z zamiłowania do historii i promowania naszego regionu Zamek Stara Baśń stał się siedzibą „Stowarzyszenia Stara Baśń”, którego celem jest promowanie naszej historii i kultury, głównie okresu staropolskiego. Polska flaga cały czas powiewa na zamku. Chcę pokazać, że jako Polacy jesteśmy kreatywni i pracowici. Takie działania dają też nadzieję lokalnej społeczności, że można coś sensownego zrobić w regionach, w których niewiele się dzieje. I mają zatrzymać tu młodych ludzi, którzy często uciekają do wielkich miast. Wokół takich projektów można przecież stworzyć całą infrastrukturę gospodarczą, żeby region się rozwijał i dawał miejsca pracy. Liczę, że kiedyś tak tu będzie. Na teraz staramy się być trampoliną dla artystów, naukowców, którzy mają się gdzie spotkać, zaprezentować swoje dokonania, zainspirować siebie do dalszej pracy.

Jesteśmy dumni, że to miejsce przyciąga nie tylko Polaków, ale też obcokrajowców.
Na znanej platformie turystycznej Tripadvisor, w kategorii atrakcji Polski dostaliśmy prestiżowe wyróżnienie Travellers’ Choice 2020.

Prace nad moją ideą trwają od 2000 roku.

Podczas pracy nad tym przedsięwzięciem były zarówno wzloty, jak i upadki, były też chwile zwątpienia. Wyczerpujący wysiłek, krew i pot – wszystko to pozostawiło na mnie swoje piętno. Ale teraz mam poczucie dumy, że udało się osiągnąć coś, co na pierwszy rzut oka wydawało się niemożliwe.

Na dzień dzisiejszy Zamek Stara Baśń to:

  • siedziba Stowarzyszenia organizującego różne inicjatywy na polu historii i kultury,
  • muzeum historii,
  • miejsce wycieczek dla „dużych” i „małych”, pt. „W Krainie Smoka Grynbossa”,
  • organizowane są biesiady historyczne i różnego rodzaju eventy,
  • rozwijająca się część noclegowa,
  • powstaje średniowieczne wellness i SPA „Wrota Czasu”.