Festiwal 2021

Festiwal 2021

20 do 25 lipca 2021

Stowarzyszenie Stara Baśń w dniach od 20 do 25 lipca 2021 roku zaprasza na międzynarodowy „Festiwal Kultury - Dawno, dawno temu ma Ziemi Sądeckiej…”, który odbędzie się na terenie Zamku Stara Baśń. Założeniem jest kontynuacja cyklicznych wydarzeń w obszarze kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego, które odbywają się nieprzerwanie od 2015 roku.

Program festiwalu:

 1. Międzynarodowy plener rzeźbiarski pt.: „Echa historii zaklęte w drewnie”, w którym wezmą udział najlepsi rzeźbiarze zdobywający najwyższe nagrody w zawodach rzeźbiarzy, w tym mistrzostwo świata. Tematyką pleneru będą motywy powiązane z historią najazdów mongolskich.
 2. „Dawno, dawno temu na ziemi sądeckiej”. Ukazanie czasów średniowiecza w aspekcie życia i kultury staropolskiej, ze szczególnym uwzględnieniem wystawy zbiorów muzealnych będących podwalinami stałej wystawy.
 3. Program edukacyjno - rozrywkowy ze szczególnym uwzględnieniem najmłodszych pt.: „W krainie smoków”. Duża część Grodu Stara Baśń jest dedykowana dla najmłodszych. Dlatego też trzecia część Festiwalu (25 lipca) będzie dniem dedykowanym rodzinom z dziećmi. Mamy nadzieję, że pierwszy raz w historii zamku smok Grynbos zionie ogniem na cześć zwycięzców konkursów organizowanych w tym dniu dla najmłodszych.

Wstęp na wszystkie wydarzenia festiwalu będzie bezpłatny.

Mecenat nad wydarzeniem objęli:

 1. Marszałek Województwa Małopolskiego
 2. Starosta Powiatu Nowosądeckiego
 3. Burmistrz Miasta Grybów
 4. Wójt Gminy GrybówZadzwoń do nas

tel. +48 694 499 488

Napisz do nas e-mail

Napisz do nas e-mail

Awesome Image

O Nas

Stara Baśń jest obiektem wybudowanym w malowniczym mieście Grybów. Jest to miejsce utrzymane w klimacie staropolskiego zamku, które pozwala poczuć ówczesną atmosferę.

Kontakt

Kontakt

 • Stara Baśń Grybów, ul. Grottgera 15, 33-330 Grybów
 • +48 694 499 488
 • kontakt.starabasn@gmail.com
 • Obiekt dostępny dla grup zorganizowanych, dla których program i kalendarz jest uzgadniany wcześniej. Dla indywidualnych turystów obiekt dostępny w wyznaczonych terminach. Informacja o dostępności obiektu, cenie biletu oraz zasadach zwiedzania podana na Google Zamek Stara Baśń w zakładce: Dodane przez Zamek Stara Baśń.