Aktualności

Przebijamy się powoli za granice....

www.castlegrybow.com
...

View on Facebook

Prace nad rekonstrukcją grodu wciąż trwają a tymczasem smoki nadzorują zamkową wędzarnię 😉 ...

View on Facebook

Tajemnicze zaginięcia ludzi w okolicach Grybowa!!!

Mimo strzeżonej przez wieki tajemnicy wielkiego skarbu dynastii Czyngis-Chana ukrytego w najtajniejszych pieczarach Grodu Stara Baśń w Grybowie wieść o jego istnieniu została ujawniona.
Z całego świata chciwi śmiałkowie zaczęli ściągać w okolice Grybowa pragnąc odkryć miejsce ukrycia największego w historii ludzkości skarbu zdobytego przez Bolka Gniewnego na wojskach mongolskich.
W roku 1287 prawnuk Czyngis-Chana Kara Nogaj najechał na czele armii tatarsko-mongolskiej nasze ziemie, a w taborze prowadził z sobą olbrzymi skarb - były to haracze z podbitych krain Azji, Rusi oraz złupione wszelkie dobra ludów, które nie chciały ugiąć karku przed potęgą mongolską.
Po pobiciu wojsk chana, skarb ów Bolko Gniewny ukrył tak, aby nikt i nigdy nie odkrył miejsca ukrycia, gdyż ciążyly na nim nieszczęścia, krew i łzy wielu narodów.
Nikomu przez setki lat nie udało się odnaleść drogi do miejsca ukrycia skarbu strzeżonej przez potomków Bolka Gniewnego.
Tajemnicze zaginięcia chciwych śmiałków niech będą przestrogą
dla tych wszystkich, którzy chcieliby dotrzeć do skarbu.
Pozornie niewinne korytarze pod murami grodu schodzą coraz niżej na wiele poziomów, kryjąc wiele pułapek...I tylko zbielałe kości znaczą miejsca ich ostatniej podróży...
...

View on Facebook

Stara Baśń Grybów udostępnił(a) post użytkownika Szkoła Podstawowa nr 8 im. Władysława Jagiełły z oddziałami integracyjnymi. ...

W dniu 3 października uczniowie klasy 1a wybrali się do Grybowa, by poznać tajemnice, jakie skrywa dwór Bolka Gniewnego ,,Stara Baśń". Przygoda rozpoczęła się bardzo zaskakująco, ponieważ zaraz po przybyciu na miejsce towarzyszący dzieciakom jeden z rodziców został...porwany...a zadaniem dzieci było wybawić go z pułapki ;-) Gdy nasza grupa była już w komplecie, pod opieką księcia i księżniczki strzegących zamku ruszyliśmy zwiedzać kolejne komnaty i wieże zamkowe. Po dokładnym poznaniu zamkowych sekretów przyszła pora na regenerację sił i wesołe zabawy na placu zabaw, jednak nie był to koniec zaplanowanych na dzisiaj atrakcji ;-) Kolejnym punktem przygody była sportowa rywalizacja, która sprawdziła celność dzieci podczas zajęć z łucznictwa. Przed powrotem do domu przyszła również pora na zaplanowane ognisko i pyszne kiełbaski ;-) A potem... pozostało już tylko wracać do domu ;-)

View on Facebook

czasami rycerze przbywają na stalowych rumakach... ...

View on Facebook

Usługi

Sesje

Udostępniamy teren obiektu na potrzeby zdjęciowe i filmowe. Wnętrza oraz zabudowa idealnie nadają się do uwiecznienia niepowtarzalnych kadrów sesji np. ślubnej lub narzeczeńskiej oraz typowo tematycznej, związanej z fortyfikacjami, czy historią okołośredniowieczną.

Imprezy

Organizujemy wszelkiego rodzaju imprezy okolicznościowe, indywidualnie dopasowane do potrzeb i oczekiwań klientów. Jesteśmy w stanie kompleksowo obsłużyć wesela, chrzciny, komunie, urodziny oraz wszelkie inne wydarzenia o charakterze towarzyskim, czy biznesowym.

Dla dzieci

Grupom zorganizowanym oferujemy różnego rodzaju pakiety zabaw i zajęć typu: strzelanie z łuku, wspinaczka po murach, rzut dzidą, odgrywanie mini scenek historycznych (pasowanie na rycerza, koronacja króla, zaślubiny księżniczki itp). Istnieje również możliwość udostępnienia palenisk i pieców zamkowych.

Zwiedzanie

Na odwiedzających czeka: kilkunastometrowa replika muru obronnego z mostem zwodzonym, dwie pełnowymiarowe wieże strażnicze, dziedziniec rycerski oraz "Stara Kuźnia" - serce kompleksu. W każdym z wymienionych obiektów znajdują się rozliczne eksponaty ściśle związane ze średniowieczem. Wstęp: dzieci poniżej 3 lat bezpłatnie, pozostali 10 zł

Wydarzenia

W murach Starej Baśni organizujemy turnieje rycerskie i łucznicze, inscenizacje bitew, pokazy rzemiosła i mody średniowiecznej, koncerty oraz wiele innych imprez tematycznych. Informacje o planowanych wydarzeniach i dostępności biletów umieszczamy z wyprzedzeniem na naszej stronie i facebooku.

Galeria


 Albumy zdjęciowe

Powrót
« 1 z 3 »

Filmy

 • Intro

  Intro
 • Spotkanie z historią

  Spotkanie z historią
 • Za murami

  Za murami
 • Budowa tarana

  Budowa tarana
 • Opłatkowo-noworocznie

  Opłatkowo-noworocznie
 • Turniej rycerski

  Turniej rycerski

Kontakt

Jeżeli mają Państwo jakiekolwiek pytania, czy sugestie odnośnie Starej Baśni lub tej strony, zachęcamy do podzielenia się nimi z nami. Prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy (przy użyciu zewnętrznego klienta pocztowego, czy też poniższego formularza) :

 • tel. (+48) 694-499-488
 • kontakt@zamekstarabasn.pl
 

Dojazd

Stara Baśń ulokowana jest w Grybowie na ulicy Grottgera 15 (droga wojewódzka 981 w kierunku na Krynicę-Zdrój). Elementem charakterystycznym są doskonale widoczne z ulicy kamienne mury i baszty. Naszym gościom zapewniamy dogodny parking.

O nas

Kilka słów o nas

Stara Baśń jest obiektem wybudowanym w malowniczym mieście Grybów. Jest to miejsce utrzymane w klimacie staropolskiego zamku, które pozwala poczuć ówczesną atmosferę.

Możecie Państwo przechadzać się u nas galeriami prawdziwego, czterometrowego muru połączonego z dwoma basztami w swoisty system fortyfikacji. Z ich szczytu rozpościera się piękny widok na okolicę. Przytulne, tradycyjne wnętrza wykończone są w kamieniu, cegle i drewnie. Nastrój Starej Baśni dodatkowo podkreślają pieczołowicie dobrane elementy wystroju, starodawne przyrządy i eksponaty. Staraliśmy się tchnąć w to miejsce duszę, poświęcając mu mnóstwo serca i ciężkiej pracy. Zachęcamy do odwiedzenia nas i ocenienia efektów. Strona ta powstała z zamysłem promocji Starej Baśni oraz informowania Państwa w możliwie jak najbardziej przystępny sposób o naszej ofercie, atrakcjach oraz planach. Cały czas pracujemy nad rozbudową naszego zaplecza i poszerzeniem asortymentu usług. Z chęcią powiadomimy o nowościach i realizowaniu kolejnych postawionych sobie celów. Prosimy o kierowanie wszelkich uwag i sugestii co do działania oraz treści strony drogą mailową. Dziękujemy za odwiedziny i życzymy miłego przeglądania.

 

Załoga Starej Baśni