Aktualności

2 months ago

Stara Baśń Grybów

Coraz więcej ofiar na zamku Stara Baśń w Grybowie...

Przybywa ofiar śmiałych rycerzy próbujących uwolnić piękną księżniczkę uwięzioną przez złego czarnoksiężnika na szczycie jednej z baszt zamku Stara Baśń.Nagrodą za uwolnienie jest połowa królestwa i ręka księżniczki...
...

View on Facebook

3 months ago

Stara Baśń Grybów

Sztuka nie zna granic..

Oddając na chwilę Gród Warowny dla zespołu GLOOM z Preszowa bardzo się obawiałem, że mury grodu ,które oparły sie najazdom mongolskim nie oprą sie wspólczesnej muzyce[ a jak jeszcze dołaczył zespół Ciryam]...
Dzieki za wasz kunszt i to że zechcieliście przyjechac do nas.
...

View on Facebook

3 months ago

Stara Baśń Grybów

Inwazja smoków na Grybów...

Wrocław ma swoje krasnale,,Stara Baśń,, w Grybowie ma swoje smoki.
Począwszy od smoka ,,Grynbossa,,szefa,szefów wszystkich smoków[do którego nawet smok Wawelski przylatuje po instruktaże],aż po Straszomira,który ostatnio przybył do Grodu i zmęczony przycupnął na kominie zamkowym.
Nikt już nie jest w stanie ich policzyć ,ukrytych w zakamarkach Grodu,ale najwytrwalsi ciągle próbują ich odnaleść.
Przerodziło się to w wielką rywalizację pomiędzy przedszkolami i szkołami z całej Polski w poszukiwanie wszystkich i odgadnięcie ich rzeczywistej liczby😉😉😉
...

View on Facebook

4 months ago

Stara Baśń Grybów

Szanowni Goscie!

Serdecznie zapraszamy na koncert zespolu Ciryam, ktory odbedzie sie dnia 6 Pazdziernika 2018r. w murach grodu 'Stara Basn'.

Bilety do nabycia na miejscu w dniu koncertu; cena biletu: 20 zl.

Do zobaczenia na miejscu!
Zaloga 'Starej Basni'
...

View on Facebook

4 months ago

Stara Baśń Grybów

Budowa Warowni Stara Baśń

Prace wciąż trwają dniami ,nocami
cel chociaż bliski jest wciąż przed nami
...

View on Facebook

Usługi

Sesje

Udostępniamy teren obiektu na potrzeby zdjęciowe i filmowe. Wnętrza oraz zabudowa idealnie nadają się do uwiecznienia niepowtarzalnych kadrów sesji np. ślubnej lub narzeczeńskiej oraz typowo tematycznej, związanej z fortyfikacjami, czy historią okołośredniowieczną.

Imprezy

Organizujemy wszelkiego rodzaju imprezy okolicznościowe, indywidualnie dopasowane do potrzeb i oczekiwań klientów. Jesteśmy w stanie kompleksowo obsłużyć wesela, chrzciny, komunie, urodziny oraz wszelkie inne wydarzenia o charakterze towarzyskim, czy biznesowym.

Dla dzieci

Grupom zorganizowanym oferujemy różnego rodzaju pakiety zabaw i zajęć typu: strzelanie z łuku, wspinaczka po murach, rzut dzidą, odgrywanie mini scenek historycznych (pasowanie na rycerza, koronacja króla, zaślubiny księżniczki itp). Istnieje również możliwość udostępnienia palenisk i pieców zamkowych.

Zwiedzanie

Na odwiedzających czeka: kilkunastometrowa replika muru obronnego z mostem zwodzonym, dwie pełnowymiarowe wieże strażnicze, dziedziniec rycerski oraz "Stara Kuźnia" - serce kompleksu. W każdym z wymienionych obiektów znajdują się rozliczne eksponaty ściśle związane ze średniowieczem. Wstęp: dzieci poniżej 3 lat bezpłatnie, pozostali 10 zł

Wydarzenia

W murach Starej Baśni organizujemy turnieje rycerskie i łucznicze, inscenizacje bitew, pokazy rzemiosła i mody średniowiecznej, koncerty oraz wiele innych imprez tematycznych. Informacje o planowanych wydarzeniach i dostępności biletów umieszczamy z wyprzedzeniem na naszej stronie i facebooku.

Wypożyczalnia strojów historycznych

W Grodzie funkcjonuje wypożyczalnia strojów historycznych. Obsługujemy klientów indywidualnych oraz grupy. Dysponujemy szerokim wyborem strojów, dodatków i akcesoriów w stylizacji średniowiecznej. Wypożyczalnia czynna w dni powszednie w godzinach 10:00 - 16:00.

Galeria


 Albumy zdjęciowe

Powrót

Filmy

 • Intro

  Intro
 • Spotkanie z historią

  Spotkanie z historią
 • Za murami

  Za murami
 • Budowa tarana

  Budowa tarana
 • Opłatkowo-noworocznie

  Opłatkowo-noworocznie
 • Turniej rycerski

  Turniej rycerski

Kontakt

Jeżeli mają Państwo jakiekolwiek pytania, czy sugestie odnośnie Starej Baśni lub tej strony, zachęcamy do podzielenia się nimi z nami. Prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy (przy użyciu zewnętrznego klienta pocztowego, czy też poniższego formularza) :

 • tel. (+48) 694-499-488
 • kontakt@zamekstarabasn.pl
 

Dojazd

Stara Baśń ulokowana jest w Grybowie na ulicy Grottgera 15 (droga wojewódzka 981 w kierunku na Krynicę-Zdrój). Elementem charakterystycznym są doskonale widoczne z ulicy kamienne mury i baszty. Naszym gościom zapewniamy dogodny parking.

O nas

Kilka słów o nas

Stara Baśń jest obiektem wybudowanym w malowniczym mieście Grybów. Jest to miejsce utrzymane w klimacie staropolskiego zamku, które pozwala poczuć ówczesną atmosferę.

Możecie Państwo przechadzać się u nas galeriami prawdziwego, czterometrowego muru połączonego z dwoma basztami w swoisty system fortyfikacji. Z ich szczytu rozpościera się piękny widok na okolicę. Przytulne, tradycyjne wnętrza wykończone są w kamieniu, cegle i drewnie. Nastrój Starej Baśni dodatkowo podkreślają pieczołowicie dobrane elementy wystroju, starodawne przyrządy i eksponaty. Staraliśmy się tchnąć w to miejsce duszę, poświęcając mu mnóstwo serca i ciężkiej pracy. Zachęcamy do odwiedzenia nas i ocenienia efektów. Strona ta powstała z zamysłem promocji Starej Baśni oraz informowania Państwa w możliwie jak najbardziej przystępny sposób o naszej ofercie, atrakcjach oraz planach. Cały czas pracujemy nad rozbudową naszego zaplecza i poszerzeniem asortymentu usług. Z chęcią powiadomimy o nowościach i realizowaniu kolejnych postawionych sobie celów. Prosimy o kierowanie wszelkich uwag i sugestii co do działania oraz treści strony drogą mailową. Dziękujemy za odwiedziny i życzymy miłego przeglądania.

 

Załoga Starej Baśni